Sledování vývoje cen stavebních materiálů – 01/2024

Pokračujeme ve Sledování vývoje cen vybraných druhů materiálů a doplňujeme informace za měsíc leden roku 2024.

První měsíc roku 2024 s sebou tradičně přinesl větší cenové pohyby v několika materiálových skupinách. U 76 skupin z celkových 115 pozorujeme žádný nebo minimální pohyb cen. Ve zbylých 39 je 15 cenově rostoucích a 24 klesajících. Přestože cenově klesajících skupin bylo znatelně více, žádný záporný pohyb nepřesáhl hranici 5 %. Na straně kladných cenových pohybů sledujeme hned 3 skupiny s přírůstkem nad 5% hranici. Nejvyšší pohyb si připisuje skupina kari sítě (+8,6 %), v těsném závěsu pak ztracené bednění betonové (+8,5 %) a poslední skupinou jsou překlady a stropní prvky keramické (+5 %).

Kompletní rozsah dat indexů a informace o aktuálních úpravách pro tento rok publikujeme na našich stránkách v sekci Vývoj cen materiálů a uživatelům rozpočtovacího programu KROS 4 jsou rovněž k dispozici v rámci Asistenta rozpočtáře.

Pro představu přidáváme informace o dvanácti vybraných skupinách materiálů v grafech a tabulce. V grafech je zobrazen kumulativní vývoj cen v procentech, kdy 100 % odpovídá cenám na začátku roku 2023 a 2024. Čísla v tabulce představují procentuální změnu ceny jednotlivých skupin materiálů během daného měsíce.

Vydal ÚRS CZ a.s., 13. 2. 2024

Předchozí:

Další: