Sledování vývoje cen stavebních materiálů – 07/2023

Pokračujeme ve Sledování vývoje cen vybraných druhů materiálů a doplňujeme informace za měsíc červenec roku 2023.

První prázdninový měsíc, kdy je stavební sezona v plném proudu, přinesl v cenách stavebních materiálů jen menší změny s nepatrně klesajícím trendem.

Z celkového počtu 124 sledovaných druhů materiálů jich v červenci zaznamenalo cenový nárůst 21, což představuje mírný nárůst oproti předchozímu měsíci (15 v červnu). Rovněž počet druhů materiálů s poklesem ceny, který byl aktuálně zjištěn u 43 sledovaných skupin materiálů, byl mírně větší než v minulém měsíci (v červnu 31). Žádný z těchto pohybů nepřekročil hranici 5 %. Největší cenový nárůst se týkal druhu ztracené bednění (+4,6 %), naopak největší pokles byl zaznamenán u druhu desky polykarbonátové (-2,9 %).

Kompletní rozsah dat indexů publikujeme na našich stránkách v sekci Vývoj cen materiálů a uživatelům rozpočtovacího programu KROS 4 je rovněž k dispozici v rámci Asistenta rozpočtáře.

Pro představu přidáváme informace o dvanácti vybraných skupinách materiálů v grafech a tabulce. V grafech je zobrazen kumulativní vývoj cen v procentech, kdy 100 % odpovídá cenám na začátku roku 2022 a 2023. Čísla v tabulce představují procentuální změnu ceny jednotlivých skupin materiálů během daného měsíce.

Vydal ÚRS CZ a.s., 4. 8. 2023

Předchozí:

Další: