Sledování vývoje cen stavebních materiálů – 08/2023

Pokračujeme ve Sledování vývoje cen vybraných druhů materiálů a doplňujeme informace za měsíc srpen roku 2023.

Blížící se konec léta nemá na ceny stavebních materiálů výrazný vliv.

Z celkového počtu 124 sledovaných druhů materiálů jich v srpnu zaznamenalo cenový nárůst 21, stejně jako tomu bylo v minulém měsíci. U druhů materiálů s klesajícím trendem ceny se počet sledovaných skupin snížil z 43 v červnu na pouhých 25 v srpnu. Jediný významný pohyb nad hranici 5 % zaznamenáváme u skupiny polystyren pěnový EPS (+6,7 %), což může signalizovat dosažení cenového dna, které přichází po více než roce trvajícím poklesu ceny tohoto materiálu. Naopak žádný z cenových poklesů nepřekročil hranici 5 %. Nejvíce klesající sledovanou skupinou byly kari sítě (-4,4 %).

Kompletní rozsah dat indexů publikujeme na našich stránkách v sekci Vývoj cen materiálů a uživatelům rozpočtovacího programu KROS 4 je rovněž k dispozici v rámci Asistenta rozpočtáře.

Pro představu přidáváme informace o dvanácti vybraných skupinách materiálů v grafech a tabulce. V grafech je zobrazen kumulativní vývoj cen v procentech, kdy 100 % odpovídá cenám na začátku roku 2022 a 2023. Čísla v tabulce představují procentuální změnu ceny jednotlivých skupin materiálů během daného měsíce.

Vydal ÚRS CZ a.s., 6. 9. 2023

Předchozí:

Další: