Rozpočtáři – pozor na podstatné zvýšení prodejní ceny polystyrenu!

Aktuální šetření cen stavebních materiálů ukázalo výrazný nárůst cen v oblasti polystyrenových tepelných izolací. Důvodem je zejména akutní nedostatek vstupních surovin pro jejich výrobu. Na situaci výrobci zareagovali snížením běžně poskytovaných slev. 

Polystyrenové tepelné izolace se naprosto běžně prodávaly se slevou 40 až 50 % oproti katalogovým cenám výrobců. Od března se tato sleva snížila na cca 20 %. Katalogové ceny výrobců tak prakticky zůstávají beze změny a mění se tzv. doporučené ceny, a to právě úpravou výše základní slevy. Ve výsledku tak koncový zákazník zaznamená při nákupu navýšení cen výrobků z EPS o 30–40 % a výrobků z XPS o 20–35 %. S ohledem na aktuální situaci není vyloučeno další navyšování cen v nadcházejících týdnech.

Všem uživatelům Cenové soustavy ÚRS doporučujeme si ceny polystyrenových tepelných izolací prověřit podle aktuálních ceníků výrobců a prodejců. Pro ověření lze využít i naší služby Materiály online v programu KROS 4, kde jsou ceníky výrobců a prodejců průběžně aktualizovány.

Zejména doporučujeme zkontrolovat nákupní ceny materiálů ze souboru Izolace – desky, bloky tepelné izolace v kategoriích:

  • deska EPS fasádní
  • deska EPS pro spodní stavby
  • deska EPS střešní, podlahová
  • deska XPS podlahová
  • deska XPS soklová

Předchozí:

Další: