Sledování vývoje cen stavebních materiálů – 04/2024

Pokračujeme ve Sledování vývoje cen vybraných druhů materiálů a doplňujeme informace za měsíc duben roku 2024.

Se začátkem stavební sezóny zaznamenáváme větší počet cenově rostoucích skupin materiálů. Z celkově sledovaných 115 skupin zůstavá s minimální nebo žádnou změnou 76. Rostoucí cenu pozorujeme u 26 skupin a zbývajících 13 cenově klesalo. Větší cenovou aktivitu zaznamenaly kabely, kde skupina kabely a vodiče měděné (+5,9 %) vykázala vyšší než 5% růst, menší a rovněž významný pohyb kabely a vodiče hliníkové (+4,3 %) a také kabely silové bezhalogenové (+4,0 %). Za zdražením těchto materiálů s největší pravděpodobností stojí rostoucí cena mědi a hliníku.

Kompletní rozsah dat indexů publikujeme na našich stránkách v sekci Vývoj cen materiálů a uživatelům rozpočtovacího programu KROS 4 jsou rovněž k dispozici v rámci Asistenta rozpočtáře.

Pro představu přidáváme informace o dvanácti vybraných skupinách materiálů v grafech a tabulce. V grafech je zobrazen kumulativní vývoj cen v procentech, kdy 100 % odpovídá cenám na začátku roku 2023 a 2024. Čísla v tabulce představují procentuální změnu ceny jednotlivých skupin materiálů během daného měsíce.

Vydal ÚRS CZ a.s., 6. 5. 2024

Předchozí:

Další: